innate-agape

Zbliżają się święta i cały świat szykuje się, by je przywitać. Miliony ludzi wybiera się na zakupy, aby kupić idealne prezenty dla rodziny i przyjaciół. Miliony dzieci już piszą swoje życzenia do Świętego Mikołaja, mając nadzieję, że otrzymają zabawkę swoich marzeń, oczywiście pod warunkiem, że zachowywały się dobrze przez cały rok.

Ale Boże Narodzenie to nie tylko wydawanie pieniędzy na prezenty, ta pora roku jest idealna do spędzania czasu z tymi, których kochamy, dzielenia się historiami i planami na przyszłość, chodzenia po Bożonarodzeniowych Targach w miastach i picia gorącej filiżanki czekolady.

Boże Narodzenie w Polsce

W Polsce nie jest inaczej, większość miast organizuje różne atrakcje świąteczne dla każdego! Te atrakcje są niewiarygodnie piękne, nie ma znaczenia, że jest tam super zimno, będziesz chciał wyjść i zwiedzić te miejsca.

Jedną z rzeczy, które najbardziej podobają mi się w Polsce podczas tej pory roku, jest możliwość odwiedzenia Targów Bożonarodzeniowych! Dodatkowo, jeśli będzie padać śnieg, nie ma lepszego pejzażu. Te rynki są magiczne, są pełne światła i szczęścia, co sprawia, że ​​nie można czuć się źle ani smutno w tym czasie.

W głównych miastach Polski, takich jak Warszawa, Kraków, Łódź czy Poznań, stare miasta są całkowicie odmienione, główne ulice są oświetlone dekoracjami, a czasem można poczuć się jak w typowym amerykańskim filmie.

Boże Narodzenie w stolicy

Na przykład w Warszawie jest kilka marketów bożonarodzeniowych, gdzie można kupić tradycyjne polskie jedzenie, wypić pyszny kubek gorącego wina, kupić bożonarodzeniowe pamiątki lub prezenty, a nawet jeździć na łyżwach, jeśli tylko ma się szczęście! W Warszawie jest kilka lodowisk! Największe z nich znajduje się na Stadionie Narodowym, a prawdopodobnie najbardziej atrakcyjne jest tuż przed Pałacem Kultury.

Choinka w Warszawie

Na rynku na Starym Mieście rozstawia się najpopularniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Warszawie. W pobliżu tego miejsca, tuż przed Pałacem Królewskim, znajduje się wielka choinka! Oświetlają ją tysiące światełek, nie powstrzymasz się od zrobienia selfie i podzielenia się nim ze światem!

Najpiękniejsza ulica w Warszawie

Najpiękniejszą ulicą w Warszawie jest bez wątpienia Nowy Świat, ta ulica pełna jest sklepów, restauracji, miejsc historycznych i wielu innych rzeczy.

Na początku Nowego Światu można znaleźć słynną palmę, a na końcu ulicy znajduje się Stare Miasto. Wzdłuż tej ulicy, w okresie świątecznym, zobaczysz wiele dekoracji, które sprawią, że poczujesz się jak w bajce Disneya.

Świąteczny Labirynt w Wilanowie

Również jeden z najpiękniejszych pałaców w Polsce, który znajduje się w Warszawie – Pałac w Wilanowie – ma szczególną atrakcję w sezonie zimowym. Każdego roku tworzą labirynt pełen świateł bożonarodzeniowych, który jest naprawdę piękny, a najlepsze jest to, że można również oglądać pokaz świateł filmowych co 30 minut wyświetlany na murach pałacu. To jest coś, to trzeba zobaczyć w stolicy.

Sezon Bożonarodzeniowy wokół różnych miast w Polsce

Ale nie tylko w Warszawie dzieje się cała magia, w różnych miastach jest też wiele atrakcji, na przykład Wrocław ma jeden z najpiękniejszych jarmarków świątecznych, jakie widziałem! Jeśli mi nie wierzysz, sprawdź poniższy film:

Również w Krakowie jest prawdopodobnie największy jarmark bożonarodzeniowy w Polsce, ponieważ obejmuje on większość rynku na Starym Mieście, który jest ogromny! To miejsce sprawia, że ​​Kraków jest jeszcze piękniejszy niż zwykle.

W niektórych innych miastach, takich jak Toruń, Poznań czy Zamość, jest wiele świątecznych atrakcji, które sprawią, że zwariujesz!

Spędź białe święta w Zakopanem

Jedną z głównych atrakcji w Polsce w tym sezonie jest Zakopane. Wielu Polaków decyduje się spędzić ferie zimowe w polskich górach i zupełnie to rozumiem. Może być dość trudno się tam dostać, ponieważ istnieje tylko jedna droga prowadząca do Zakopanego i wiele samochodów, więc spędzisz tam kilka godzin stojąc w korkach. Ale kiedy w końcu dotrzesz do Zakopanego, zapewne zobaczysz najlepsze krajobrazy w całym swoim życiu!

Na 99% będzie padał śnieg, więc będziesz mógł spędzić białe święta z rodziną i przyjaciółmi, a jeśli lubisz jeździć na nartach, jest to również odpowiednie miejsce dla Ciebie!

Świąteczny transport w miastach

Czy potrafisz sobie wyobrazić, że wchodzisz do metra lub autobusu i widzisz, że są one udekorowane świątecznymi ozdobami? Cóż, pokochasz to, w wielu miastach w Polsce publiczne środki transportu są całkowicie udekorowane na święta. To genialny pomysł, ponieważ możemy cieszyć się naszą drogą do domu w najlepszy możliwy sposób.

Na przykład w Warszawie cały pociąg pierwszej linii metra był udekorowany! Jak widać na załączonym obrazku:

Będziesz głodny

Oczywiście, chodząc po tych wszystkich magicznych miejscach, na pewno będziesz głodny! Ale mam dla ciebie dobrą wiadomość, na wszystkich tych rynkach w Polsce jest wiele stoisk lub małych restauracji, w których można kupić pyszne tradycyjne polskie jedzenie! Na przykład pierogi, bigos, barszcz lub tradycyjną polską kiełbasę.

Również, jeśli masz okazję spędzić Wigilię w Polsce, odkryjesz wyjątkowe tradycje, które Polacy mają w tym dniu, szczególnie 12 świątecznych potraw! Jedną z zaskakujących rzeczy było dla mnie to, że podczas tej kolacji nie podaje się żadnego mięsa! W Meksyku w Wigilię jemy więcej mięsa niż jakikolwiek inny dzień w roku!

Polskie jedzenie w Boże Narodzenie jest naprawdę rozgrzewające, ale na wypadek, gdybyś nie był głodny, ale chciałbyś coś wypić, cóż, mogę polecić ci picie gorącego wina lub gorącej czekolady!

Gorące wino jest dla mnie najlepszym świątecznym napojem, szczególnie przy temperaturach poniżej 0 stopni Celsjusza. Zaczynam je pić i czuję, jak moje ciało zaczyna się rozgrzewać! Jedno z najlepszych uczuć na świecie!

Sylwester w Polsce

Jeśli nie masz jeszcze planów, gdzie spędzić Sylwestra, gorąco polecam przyjazd do Polski, a szczególnie do Warszawy!

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia odbędzie się pokaz sztucznych ogni na Stadionie Narodowym oraz w niektórych częściach centrum miasta. Ten spektakl jest bardzo widowiskowy, pozwoli Ci powitać Nowy Rok w najlepszy możliwy sposób!

Nie zwlekaj! Przyjedź do Polski w tym sezonie i spędź miło czas w tym pięknym kraju. Zobaczysz magiczne miejsca, zjesz pyszne jedzenie i spotkasz wielu wspaniałych ludzi!

Życzę wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Author

Meksykański bloger mieszkający w Polsce

Write A Comment