innate-agape

Jeśli to Twój pierwszy raz w Polsce, zapewne zauważysz, że jest to niezwykle zielony kraj. Nawet największe miasta, takie jak Warszawa czy Kraków, mają mnóstwo terenów zielonych, w których można zrelaksować się, zapomnieć o trudach codziennego dnia, i po prostu oddać się przyrodzie.

Lista 10 Najwspanialszych Dzikich Zwierząt w Polsce

Dwa najpopularniejsze zielone regiony w Polsce to Mazury i Tatry (czyli tam, gdzie leży Zakopane). Polska ma swoją “dziką” stronę, i jest z tego dobrze znana na całym świecie. Chcę udostępnić Ci listę 10 najwspanialszych dzikich zwierząt, jakie znajdziesz w Polsce! 🙂 Które jest twoim ulubionym? Jakie inne zwierzę umieściłbyś na tej liście?

1) Bocian biały

Bocian biały jest jednym z najbardziej emblematycznych zwierząt w Polsce, istnieje nawet popularny polski przesąd związany z bocianem. Ten ptak może osiągnąć ponad 2 metry wysokości. Ponad 25% światowej populacji znajduje się w Polsce!

256px-Ciconia_ciconia_(aka)

2) Żubr

Dzika można spotkać praktycznie w całej Polsce. Waga tego zwierzęcia może osiągnąć nawet 100 kg. Czasami zwierzęta te chodzą po drogach w Polsce, więc uważaj… ponieważ mogą cię zaatakować, jeśli poczują się zagrożone 😛

Locha(js)

3) European Bison

To może być ulubione zwierzę wielu Polaków, a niektórzy uważają, że odzwierciedla polską dumę na całym świecie. Żubr znajduje się w logach polskiej marki wódki oraz polskiej marki piwa. W Polsce mieszka ponad 25% światowej populacji tego zwierzęcia! Średnia waga żubra wynosi 900 kg.

Wisent

4) Orzeł bielik

To zwierzę jest prawdopodobnie jestem z najważniejszych w Polsce. Dlaczego? Bielik jest symbolem tego kraju. Orzeł widnieje w polskim godle narodowym, na flagach, w logo klubów sportowych itp. Rozmiar orła wynosi prawie 1 metr wysokości.

Haliaeetus_albicilla_LC0194

5) Wilk Europejski

Wilk europejski jest cennym zwierzęciem, które można spotkać głównie w zachodniej części Polski. To zwierzę jest prawnie chronione w Polsce i uważa się, że w kraju żyje około tysiąca wilków.

512px-Lunca-European-Wolf

6) Łoś Europejski

Łoś europejski to ogromne zwierzę żyjące w polskich lasach. Wielkość tego zwierzęcia może osiągnąć 2,1 metra i mogą żyć do 25 lat. Piękne, prawda?

512px-Moose_983_LAB

7) Sarna

To urocze zwierzątko można spotkać właściwie we wszystkich lasach w Polsce. Jeśli masz szczęście, pewnie zobaczysz je bez problemu, np. podczas jazdy po wiejskiej drodze lub z miasta do miasta. Sarna jest stosunkowo mała, o długości od 95 do 135 cm.

512px-Capreolus_capreolus_p

8) Dziki Jeż

To moje ulubione zwierzę w Polsce. Kiedy przyjechałem do tego kraju, po raz pierwszy zobaczyłem te małe zwierzaki w ogrodzie! Są niewielkie, lubią jeść robaki i są po prostu piękne! Nie powinieneś trzymać ich w domu, jednak istnieje inny rodzaj jeża – jeż pigmejski – którego możesz mieć u siebie jako zwierzątko domowe. Raczej nie będziesz się mógł z nim zbyt wiele bawić, ale są świetne!

512px-Keqs_young_european_hedgehog1

9) Derkacz

To najmniejsze zwierzę na tej liście, średnia waga derkacza to zaledwie 165 gramów! Ich ulubionym miejscem do życia są polskie pola uprawne.

Corncrake2

10) Polski Lis

Na zakończenie tej listy zostawiłem polskiego lisa rudego. To urocze zwierzę można spotkać nawet w największych miastach w Polsce. Są naprawdę szybkie i ciekawskie. Nawiasem mówiąc, wyglądają oszałamiająco, gdy pada śnieg!

Vulpes_vulpes_at_shipwreck

Które zwierzę jest twoim ulubionym? Jakie inne umieściłbyś na tej liście?

Author

Meksykański bloger mieszkający w Polsce

Write A Comment