innate-agape
2012-08-30 pano gdansk sm2

Polska to kraj, w którym można znaleźć wszystko: niesamowite Tatry, piękne jeziora na Mazurach, nowoczesne budynki, takie jak np. w Warszawie, naprawdę stare zamki, takie jak Zamek w Niedzicy czy tajemnicze miejsca, takie jak Krzywy Las. Na północy Polski znajduje się przepiękny region położony nad Bałtykiem, któremu przewodzą 3 spektakularne miasta: Gdańsk, Gdynia i Sopot – lepsze trio niż w McDonald’s.

Danzig Krantor Gdansk Żuraw

Trójmiasto

Ta część Polski znana jest pod nazwą Trójmiasta, i tworzą ją właśnie 3 różne miasta: Gdańsk, Gdynia i Sopot. Są położone stosunkowo blisko siebie, ale każde z nich ma swoją własną i odrębną tożsamość.

Trójmiasto ma populację ponad 1 miliona osób, a latem jest jednym z głównych celów turystycznych w kraju, głównie dlatego, że można cieszyć się pięknymi plażami, które się tam znajdują.

Gdańsk – Największe Miasto w Trójmieście

To główny port morski w Polsce, a także czwarte co do wielkości miasto w kraju. W przeszłości był to jeden z najważniejszych regionów handlowych w Europie. Piękno tego miasta jest wyjątkowe i dlatego zostało nominowane w tym roku jako European Best Destination, konkurując z naprawdę turystycznymi miastami, takimi jak Paryż czy Mediolan.

Długie Pobrzeże in Gdańsk (Motława)

W centrum miasta znajduje się rzeka Wisła, która wpada do Bałtyku. Stare miasto w Gdańsku jest jednym z najpiękniejszych w Polsce, a tutaj można znaleźć rzeźbę Neptuna, która jest jedną z głównych atrakcji miasta.

Gdańsk to idealne połączenie, aby cieszyć się architekturą starego miasta, a także zrelaksować się na plaży po długim dniu zwiedzania (woda może być bardzo zimna 😛).

Gdynia – Luksusowe Miasto w Trójmieście

To jedno z najmłodszych i najbardziej nowoczesnych miast w Polsce. W przeszłości Gdynia była małą wioską rolniczą na północy kraju, ale zaraz po I wojnie światowej rozpoczął się rozwój miasta.

Gdańsk city centre IV

Ma populację liczącą ćwierć miliona mieszkańców i jest drugim po Gdańsku ważnym polskim portem na Morzu Bałtyckim. Cztery lata temu, w 2013 r., Gdynia została uznana za najlepsze miasto w Polsce i znalazła się w czołówce miast z kategorii ogólnej jakości życia. 🙂

Obecnie to miasto przyciąga tysiące turystów każdego roku, ma wiele luksusowych hoteli, klubów jachtowych i wspaniałych piaszczystych plaż. Bez wątpienia musisz odwiedzić to wspaniałe miasto!

Sopot – Imprezowe Miasto

To miasto położone jest pomiędzy Gdańskiem a Gdynią, i jest najmniejsze w Trójmieście. Ma populację zaledwie 40 000 osób i jest to głównie kurort uzdrowiskowy i turystyczny.

Pl sopot molo

Sopot słynie przede wszystkim z tego, że ma najdłuższe drewniane molo w Europie (515,5 m), które jest idealnym miejscem dla fotografów, a także znajduje się w nim zabawny budynek znany jako Krzywy Domek.

Sopot to turystyczna miejscowość położona w sercu Europy, a także ulubione miejsce dla młodych ludzi, którzy lubią pobawić się w klubach lub podziwiać widoki na drewnianym molo.

Warto odwiedzić Trójmiasto

Zdecydowanie, jeśli odwiedzisz Polskę, musisz poświęcić kilka dni i pojechać do tego regionu. Będziesz się świetnie bawić i może trochę się opalisz.

Author

Meksykański bloger mieszkający w Polsce

Write A Comment