innate-agape

Advertise your business on this space

Contact me
2012-08-30 pano gdansk sm2

Polska to kraj, w którym można znaleźć wszystko: niesamowite Tatry, piękne jeziora na Mazurach, nowoczesne budynki, takie jak np. w Warszawie, naprawdę stare zamki, takie jak Zamek w Niedzicy czy tajemnicze miejsca, takie jak Krzywy Las. Na północy Polski znajduje się przepiękny region położony nad Bałtykiem, któremu przewodzą 3 spektakularne miasta: Gdańsk, Gdynia i Sopot – lepsze trio niż w McDonald’s.

Danzig Krantor Gdansk Żuraw

Trójmiasto

Ta część Polski znana jest pod nazwą Trójmiasta, i tworzą ją właśnie 3 różne miasta: Gdańsk, Gdynia i Sopot. Są położone stosunkowo blisko siebie, ale każde z nich ma swoją własną i odrębną tożsamość.

Trójmiasto ma populację ponad 1 miliona osób, a latem jest jednym z głównych celów turystycznych w kraju, głównie dlatego, że można cieszyć się pięknymi plażami, które się tam znajdują.

Gdańsk – Największe Miasto w Trójmieście

To główny port morski w Polsce, a także czwarte co do wielkości miasto w kraju. W przeszłości był to jeden z najważniejszych regionów handlowych w Europie. Piękno tego miasta jest wyjątkowe i dlatego zostało nominowane w tym roku jako European Best Destination, konkurując z naprawdę turystycznymi miastami, takimi jak Paryż czy Mediolan.

Długie Pobrzeże in Gdańsk (Motława)

W centrum miasta znajduje się rzeka Wisła, która wpada do Bałtyku. Stare miasto w Gdańsku jest jednym z najpiękniejszych w Polsce, a tutaj można znaleźć rzeźbę Neptuna, która jest jedną z głównych atrakcji miasta.

Gdańsk to idealne połączenie, aby cieszyć się architekturą starego miasta, a także zrelaksować się na plaży po długim dniu zwiedzania (woda może być bardzo zimna 😛).

Gdynia – Luksusowe Miasto w Trójmieście

To jedno z najmłodszych i najbardziej nowoczesnych miast w Polsce. W przeszłości Gdynia była małą wioską rolniczą na północy kraju, ale zaraz po I wojnie światowej rozpoczął się rozwój miasta.

Gdańsk city centre IV

Ma populację liczącą ćwierć miliona mieszkańców i jest drugim po Gdańsku ważnym polskim portem na Morzu Bałtyckim. Cztery lata temu, w 2013 r., Gdynia została uznana za najlepsze miasto w Polsce i znalazła się w czołówce miast z kategorii ogólnej jakości życia. 🙂

Obecnie to miasto przyciąga tysiące turystów każdego roku, ma wiele luksusowych hoteli, klubów jachtowych i wspaniałych piaszczystych plaż. Bez wątpienia musisz odwiedzić to wspaniałe miasto!

Sopot – Imprezowe Miasto

To miasto położone jest pomiędzy Gdańskiem a Gdynią, i jest najmniejsze w Trójmieście. Ma populację zaledwie 40 000 osób i jest to głównie kurort uzdrowiskowy i turystyczny.

Pl sopot molo

Sopot słynie przede wszystkim z tego, że ma najdłuższe drewniane molo w Europie (515,5 m), które jest idealnym miejscem dla fotografów, a także znajduje się w nim zabawny budynek znany jako Krzywy Domek.

Sopot to turystyczna miejscowość położona w sercu Europy, a także ulubione miejsce dla młodych ludzi, którzy lubią pobawić się w klubach lub podziwiać widoki na drewnianym molo.

Warto odwiedzić Trójmiasto

Zdecydowanie, jeśli odwiedzisz Polskę, musisz poświęcić kilka dni i pojechać do tego regionu. Będziesz się świetnie bawić i może trochę się opalisz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Author

Meksykański bloger mieszkający w Polsce

Write A Comment